handdator

Visa fullständig version : Marina Sands


gunsan52
2014-09-23, 08:58
Varit i Agia Marina v 38, hotell Marina Sands med Solresor. Toppenläge vid havet, men svårt att bada nedanför hotellet där det är stenblock - men bara att gå några 100 m bort så är stranden fin. Allt var toppen tills jag och min väninna åt på hotellets strandbar - jag klagade på maten till den svenska servitrisen (ägarens fru) varpå ägaren kommer och säger att han smakade på maten och det var inget fel på den, utan felet är i mitt huvud - han kastade mer eller mindre ut oss från restaurangen och säger ni behöver inte betala, det finns andra restauranger i närheten, han var helt galen - och inför andra gäster på hotellet, tråkig avslutning på en underbar vecka. Det skulle aldrig hända i Sverige.
Inte nog med det vi fick vänta på flygplatsen i 16 tim pga tekniskt fel på planet. Det enda som bjöds på var kaffe och macka. Uruselt!!! Aldrig mera Solresor och Primera Air. Nu fick jag det sagt också.

Kalimera
2014-09-23, 18:15
varpå ägaren kommer och säger att han smakade på maten och det var inget fel på den, utan felet är i mitt huvud - han kastade mer eller mindre ut oss från restaurangen och säger ni behöver inte betala, det finns andra restauranger i närheten, han var helt galen - och inför andra gäster på hotellet, tråkig avslutning på en underbar vecka.Trist. :mad:

Trisha
2015-02-11, 01:09
Jag minns den aktuella kvällen!!
Men väntan på flyget var värst ! Vi fick löften om mat på flygplanet . Allt var fria drinkar o nötter!
Jag har vakt bort dessa bolag efter detta. Sen vill jag rikta kritik till Solresor
Att de informerad om de liggande klipporna under vattnet . Där flera ramlade och slog sig illa!
Men det var det 1a missödet under alla resor! I år blir det Egina.