Visa fullständig version : Resa till Kos med familj
Hej.. Funderar och ta en vecka semester sista veckan i maj,
Vart skall man resa med en 5åring . Skall vara närhet til strand. Sett lite på hotell i närhet i kardemena. Er det ok? Vill inte hamna på party ställe
// Micael
Var på Kos i juli 2010, Bodde på leilighetsanlegget Smaragdi i Lambi. Vi var 3 generasjoner fra 1 1/2 år til nesten 60, og alle stortrivdes. Anbefaler 2 roms leilighet, da disse ligger på bakkeplan. Vi reiste med Ving. Stille og rolig område.
Kalimera
2012-02-25, 13:13
Hej.. Funderar och ta en vecka semester sista veckan i maj, Vart skall man resa med en 5åring . Skall vara närhet til strand. Sett lite på hotell i närhet i kardemena. Er det ok? Vill inte hamna på party ställeKardamena var tidigare ett enda stort party, men nu är där mycket lugnare, som det är på hela Kos. Dock finns där många barer och diskotek, så lite livat är där nog fortfarande. Stränderna är barnvänliga, fast det är de flesta stränder på Kos.
er tigakis ett bättre val??
mrwalker
2012-02-25, 17:46
Dette er kun min personlige mening, men jeg synes de to uten sammenligning beste stedene på Kos er:
1. Kos by
2. Kéfalos
Utenom "verste" høysesong er ikke party-faktoren plagsom noe sted på Kos lenger, tror jeg.
har tenkt resa 27/5 - 3/6
Fysimera
2012-02-25, 19:22
Den tiden är lugn på de flesta ställen, fin tid att resa
Olle
vBulletin® v3.8.8, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.