Visa fullständig version : Miramare Skala Potamias
Sitter o tittar ut på snön o längtar så jag blir grekblå. Undrar om någon av er har bott på Miramare i Skala Potamias. Vi har bokat resa i juli har inte varit i grekland den perioden förut ska bli spännande. Om vi nu kommer iväg pga SAS problem.
Hela 148 dagar kvar känns väldigt långt borta.
bye_byePia
michaelhe
2010-04-03, 13:21
Bodde där förra året i Juni. Gammalt Hotell något slitet, relativt trevlig personal, mycket tråkig frukost. Bodde på Nina i September, mycket trevligare. Annars är ön verkligen toppen.
Bodde där 2008 och var nöjd. Gillade frukosten kanske jag borde tillägga. Vad var det för fel på den buffén?
Tack för svar. Finns det bara bröd o kaffe på frukosten så räcker det klart det är trevligt med lite mera. Tycker det låter bra med buffé.
"bara" 95 dagar kvar._B-anana
michaelhe
2010-04-24, 17:53
Kaffe finns, men svagt mycket svagt. Skulle absolut inte kalla det buffe´
michaelhe
2010-04-24, 17:54
men skit i vad hotellet har! Ön är underbar, det är det viktigaste.bye_bye
mrwalker
2010-04-25, 15:24
http://www.islandwalking.com/IMG_0565.jpg
Jeg bodde på Miramare i 2006, og syntes det var TOPP! :)
Ja viktigast är ju ön, o den vet jag är helt i vår smak.klapp_klap
Får väl ta med pulverkaffe o krydda om det som bjuds till frukost är svart vattenflabb_flab. Tänkte faktiskt ta med en vattenkokare så vi kan koka kaffe på rummet.
Längtar hoppas inga askmoln sätter käppar i propeller`n.
72 dagar kvar _B-anana
vBulletin® v3.8.8, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.