Visa fullständig version : Midsommar
Ja Glad Midsommar på Er!
http://arbetarbladet.se/polopoly_fs/1.35590%21image/3925318717.jpg_gen/derivatives/468w/3925318717.jpg
Precis denna måltid blir det imorgon. Och då ska solen skina på oss här i Norrköping.. lite iaf.. :)
Jag önskar er också en jättefin midsommar var ni än befinner er. I kyliga Sverige eller varma Grekland... _B-anana
Trevlig midsommar på er :)Här har just spöregnet slutat och solen tittar fram, hoppas det håller i sig tills imorgon.
Malin
Birgitta63
2009-06-18, 14:41
Solens strålar är långa armar och den ska nå alla :).
Önskar alla en fin midsommarafton.
Birgitta 63
litentuva
2009-06-18, 19:26
Glad midsommar, må icke regnet späda ut den kalla snapsen...!:)
God morgon till alla kalimerianer så här på midsommarafton... Är uppe med tuppen för att tvätta, tråkigt:mad: men mellan passen roar jag mig här på Kalimera...:)
Vädret så här dags är soligt med lite moln på himlen. Enligt DMI kommer det att vara skiftande med en del regnskurar men mestadels uppehåll. Men är inte det ett väldigt vanligt midsommar-väder i Sverige? :confused:
Börjar det regna så får det göra det, för ute skall jag vara!!!:D
Växlande målnighet och kall vind här i Bohuslän:oÖnskar er alla en trevlig midsommar med sill och snaps oberoende av väder och vind:):p
Riittabye_bye
Kallt i vinden och växlande molnighet också i s/v Göteborg, men något regn har inte kommit ännu.
Trevlig midsommmar till er alla. Skål!_B-anana
// Helén
Här i Linköping är det växlande molnighet men rätt blåsigt. En rätt typisk midsommar o vi förväntar oss i vanlig ordning regn framåt eftermiddagen.
Vi skall enligt tradition ha fest med ett gäng kompisar i eftermiddag o kväll. Regnet brukar dyka upp lagom till vår 5-kamp. Vi roar oss då med yxkastning o prickskytte i regn men det brukar ändå vara trevligt. Man får ju inte trevligare än vad man gör sig, eller hur?
En riktigt trevlig midsommar till er alla!
önskar
Kicki
Det mulnar på här på Österlen. Det känns litet ovant att vara i Sverige till midsommar. Det är andra gången detta milenium så man får göra det bästa av situationen. Önskar alla en riktigt glad Midsommar med allt vad detta innebär här i Sverige.
Chras
En liten skur har redan kommit och det ser ut som om det kan spricka upp...
trevlig midsommarhelg!
Här i början av Höga kusten skiner solen än så länge men mörka moln har börjat dyka upp.
vBulletin® v3.8.8, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.