handdator

Visa fullständig version : Alexandra Beach, Agia Marina


johbe78
2009-01-05, 14:46
Hej,
Jag och min sambo har bokat en vecka på Alexandra Beach hotel vid Agia Marina väster om Chania. Är det någon som varit på detta hotell och kan berätta lite?

Finns det ett "centrum" med restauranger att prata om vid Agia Marina eller är det Chania som gäller om man vill ta sig en god matbit på kvällen?

Mvh,
Johan

Arne
2009-01-05, 17:24
Restauranger i Agia Marina?? Jodå, det går tretton på dussinet därstädes!!! Hela Ag Marina består av Hotell, Restauranger och butiker!!

Arne

Argyris
2009-01-06, 08:15
Hej, för 3-4 år sedan bode vi på detta hotell, mycket trevligt hotell, bra läge MEN restaurangen där dög knappt till frukost.

Som Arne sa, det finns hur många tavernor som helst i närheten, vissa bättre vissa sämre. Kan rekomendera VIVA som ligger en bit in mot stan, strax efter Taverna Maria. Bra mat och bra live musik

Nico