Visa fullständig version : Favoritställen i Skala?
Vi ska till Skala en vecka i Augusti. Har letat info om trevliga matställen o barer där, men hittar ingen info. Nån som kan hjälpa till med förslag? Vi ska bo på nåt Ionio, verkar inte hålla nån högre klass men det ska nog funka. Nån som har erfarenhet fr Ionio? Finns en taverna på hotellet men man vill ju vidga vyerna..
goodfella
2007-07-30, 09:48
tjenare
ett ställe som jag har hört ska vara bra är captains bar. ligger i närheten av kyrkan tror jag. googla lite. när åker ni till skala?
Åker 28:e, ska kolla det stället. Är det bar eller matställe eller bägge? Verkar vara dåligt med erfarenheter fr Skala annars..
Panakakis
2007-08-01, 10:33
Hej! Skala är en rätt liten ort så de ställen som finns där kommer ni snart att ha provat på alla inom en kort tid. Så gör en rundvandring i Skala och prova vad som bjuds.
Hälsningar PANAKAKIS
goodfella
2007-08-02, 09:47
det är nog mer en bar tror jag. vi är ett gäng som åker till skala den 29e så vi lär väl stöta på varandra antar jag :)
vBulletin® v3.8.8, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.